Поради
для батьків
Запізнилися в дитячий садок?
Ця стаття для всіх тих, хто з яких-небудь обставин спізнюється вранці в дитсадок і зовсім не розуміє, чим так незадоволена вихователька. Ну, запізнилися. Що в цьому поганого? Лавина ж не зійшла з гір, світ не зупинився, а все так само продовжує існувати. І взагалі, що за трагедія така? П'ять (10, 15, 20) хвилин не зроблять погоду! Чи варто через це взагалі псувати настрій собі і людям?
Однак, вихователька не вгамовується
(противна яка попалась!) і продовжує
наполягати на тому, що в дитсадок потрібно
приходити вчасно. Ну, навіщо це їй потрібно?
Про це ми зараз і поговоримо.
Зазвичай батьки, на питання – «чому не
можна спізнюватися в дитячий садок?"
- чують щось невиразне про те, що існує
режим в дитячому садку, що його не можна
порушувати... але, насправді, незрозуміло,
чому не можна? Це ж не концтабір, зрештою!
Знову таки, відступ від режиму в ту або іншу
сторону на 10 – 20 хвилин – це порушення?
Все в межах норми. Про що тут може взагалі
йти мова?
Давайте подивимося на проблему з іншого
боку. Так би мовити, очима вихователя. Вихователь приходить на роботу з 6.00 до 7.00, і готовий приймати діток до 8.00. Чи може вихователь дозволити собі спізнюватися на роботу? Ні, не може. Так як є діти, яких призводять до 7 ранку. І за запізнення до вихователя можуть застосовуватися дисциплінарні стягнення. За три запізнення - звільнити. Так що, вихователь (адекватний) строго дотримується трудову дисципліну.
Крім цього моменту, у вихователя є такий документ, як робоча програма. І додатком до робочої програми й де календарне планування. У календарному плануванні вихователь розписує всю свою діяльність: що, як і коли він робить з дітьми протягом дня. Вся діяльність регламентується, так само, режимом дня. Отже, що, якщо дитина запізнилася, припустимо, на 10 хвилин? Прийшла о 8.10. В цей час за планом може бути зарядка, пізнавальна бесіда з дітьми або індивідуальна робота з певною дитиною. Замість цього, вихователька змушена приймати спізнившигося. Або, гірше того, в десятий раз пояснювати батькам, чому потрібно приходити вчасно! Отже, свою роботу в тому й іншому випадку вона не виконує.
Чим це загрожує вихователю? В принципі, загрожує не тільки вихователю, але і всьому закладу в цілому. Тому що, якщо говорити юридичною мовою, установа порушує права вихованців (тих, що прийшли вчасно) на реалізацію в повному обсязі освітньої програми. Тобто, освітні послуги в даному випадку виявляються неякісно і не в повному обсязі.
Виходить, що батьки дитини, яка спізнилась порушують права не тільки своєї дитини, але і права інших дітей у групі, в першу чергу на отримання якісної освіти. Зрозуміло, що вихователька в даному випадку винна в меншій мірі (хоча, згодом, повністю винним може виявитися саме вона). Вихователі часто йдуть на зустріч спізнившимся батькам. Чи прислухаються батьки до прохань? Найчастіше ні. І це виглядає як неповага по відношенню до вихователя.
Другим, не менш важливим моментом є те, що вихователь веде табель відвідуваності дітей. І о 8 годині вона повинна цей табель закрити, відзвітувати на харчоблок про кількість дітей (тобто іншими словами поставити кожну дитину, яка прийшла в дитячий садок на харчування). Медсестра виписує меню на певну кількість осіб, які прийшли в садок. Працівник, що займається постачанням продуктів в дитячий садок, списує потрібну кількість продуктів для харчоблоку зі складу, або замовляє певну кількість того, чого на складі зберігати не можна. Все це оформляється документально. В документах , робити які-небудь виправлення неприпустимо.
І тут приходять ті, хто спізнився... Як ви думаєте, яку порцію невдоволення отримує вихователь, коли просить на харчування поставити ще одну дитину? А за всі виправлення в табелі доводиться, в подальшому, червоніти керівнику при черговій перевірці. Власне, якщо вихователю відмовили в проханні поставити вашої дитини на харчування, то він не за яких обставин у вас цієї дитини не прийме. В іншому випадку, йому тоді доведеться недогодувати інших дітей, щоб погодувати вашого. А це вже посадовий злочин. І ніхто на це не піде.
Тепер, у вас, шановні батьки, сподіваюся, з'явилося деяке розуміння того, чим так незадоволений вихователь, коли ви приводите своїх діток невчасно. Тому що, спізнюються саме батьки, і пред'являти будь-які претензії до дітей, зрозуміло, не має ніякого сенсу. Хоча, багато батьків роблять винуватцями запізнення саме своїх дітей, кажучи про те, що неможливо з ранку порозумітися, зібрати і т. п. Що, скоріше, вказує на педагогічну некомпетентність батьків.
І ще один момент, про який би хотілося сказати. В нашому житті неможливо без зобов'язань і правил. Скрізь вони є, в поліклініці лікар Вас буде приймати за часом, вказаним в талоні. У магазині не будуть обслуговувати після закриття - нікого не хвилює, що ви запізнилися всього на 4 хвилини. Автобус піде за розкладом: вас то він точно чекати не буде. Якщо ви домовляєтеся про зустріч, то берете на себе зобов'язання прийти в обумовлене час і якщо спізнюєтеся, то приносьте вибачення, або дзвоните і повідомляєте про що ви затримаєтесь.
Навіть якщо ви водите дитину на якусь секцію або гурток, крім дитячого садочка, то туди намагаєтеся прийти теж вчасно. Але чомусь запізнятися в дитячий садок, для деяких батьків, перетворюється в норму. Зауваження вихователя ігноруються-.."мало про що там ця вихователька говорить2! Хоча, коли ви підписуєте кредитний договір, то, як правило, намагаєтеся дотримати його умови, і вносити гроші точно в час. З дитячим садочком батьки, також, підписують договір, в якому беруть на себе певні зобов'язання, в тому числі - приводити дитину вчасно!
Шановні батьки, вітаємо вас у великій дружній родині
Дякуємо, що, обираючи наш садочок, довіряєте нашому колективу.
Коли ваша дитина вперше почне відвідувати дитячий колектив, їй буде потрібен час для адаптації. Будь ласка, сплануйте вашу зайнятість так, щоб в перші місяці відвідування дитиною садочка ви мали змогу дотримуватися графіку адаптації.
Звикання дитини до садочка відбувається починаючи з півгодини із поступовим збільшенням часу. Графік адаптації буде складений індивідуально для вашої дитини та доведений до вашого відома вихователем.
Для того, щоб дитина легко та швидко звикла до садочка необхідно її підготувати:
- режим дня малюка має бути максимально наближеним до режиму дня садочка;
- дуже добре, якщо у дитини є досвід перебування без батьків;
- дитина має бути привчена до різноманітної не перетертої їжі, вміти самостійно їсти ( у разі потреби вихователі догодовують дітей);
- підгузки та соски мають залишитися у минулому, в дитячому садочку їм не місце;
- у дитини має бути сформована навичка користування горщиком – це обов’язкова умова перебування малюка у будь-якому дитячому колективі;
- дуже важливо, щоб дитина вдома спала окремо від батьків і засинала без заколисування. Це дозволить швидко привчити її до денного сну у садочку;
- дитині буде корисно, якщо ви сформуєте у неї позитивне уявлення про дитячий садок та вихователів. Можна гратися в садочок, читати тематичні книжки, роздивлятися малюнки;
- є ще одна необхідна умова успішної адаптації дитини до садочка – готовність батьків спокійно відпустити дитину в дитячий колектив та довірити її вихователям.
В разі потреби ви можете звернутися за консультацією щодо виховання дитини до адміністрації ДНЗ.
Телефони для запису на консультацію:
066-922-14-21 – директор Гуменникова Катерина Миколаївна
ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПОБУТУ ДИТИНИ ЗІ СХИЛЬНІСТЮ ДО АТОПІЇ
- Пам,ятайте, що у квартирі не має бути великої кількості “збирачів” пилу- м,яких меблів, килимів, великих м,яких іграшок.
- Обов,язково підтримуйте чистоту у квартирі: регулярно провітрюйте та робіть вологе прибирання.
- Періть білизну в гарячій воді гіпоалергенними пральними засобами. Утім, у разі захворювання ліпше кип,ятіть її кожні 7-14 днів.
- Якомога менше користуйтеся синтетичними мийними засобами.
- Не вмивайте дитину антибактеріальним милом або милом для дорослих, оскільки їхні компоненти можуть викликати алергійну реакцію.
- Лікуйте бактеріальну або грибкову інфекцію, перш за все на шкірі дитини, та хронічні інфекції у членів родини.
- Підтримуйте у квартирі вологість повітря 60% та температуру повітря не вище + 23*С.
- Слідкуйте за фізичною активністю дитини та вчасно переодягайте її, оскільки надмірне потовиділення може викликати подразнення шкіри.
- Надавайте перевагу м,якому бавовняному одягу та білизні. Проте пам,ятайте, що вони вовняні вироби, незважаючи на натуральність, можуть викликати алергійну реакцію або загострення атопічного дерматиту.
- Не куріть в присутності дитини.
- Зміцнюйте місцевий та загальний імунітет дитини загартуванням, адже атопічний дерматит може виникати на тлі зниженого імунітету.
- З обережністю застосовуйте косметичні засоби на рослинній основі.
- Обмежте перебування дитини в одній кімнаті із домашніми тваринами. Не рекомендують також відвідувати зоопарк і цирк.
- Під час цвітіння рослин, що викликають алергію, герметизуйте вікна. Обмежте прогулянки у вітряну та сонячну погоду, особливо в зеленій зоні міста та сільській місцевості.
ЗДОРОВА ЇЖА
Орієнтувати дітей в основних групах продуктів: хліб та інші злаки, картопля, фрукти та овочі, молочні продукти, м*ясо, риба, продукти, що містять жири, продукти, що містять цукор. Застосовувати переконливі аргументи задля встановлення зв*язку між збалансованим харчуванням та здоров*ям людини. Надавати можливість дитині роздумувати й знаходити причину та пояснювати відмінності у харчуванні немовляти, дитини, дорослої людини та людини літнього віку.
КУЛЬТУРА СПОЖИВАННЯ ЇЖІ
Знайомити дітей з правилами культури споживання їжі та заохочувати без нагадувань застосовувати культурно-гігієнічні навички: мити руки перед їдою, їсти не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу, користуватися всіма столовими приборами, не відволікатися розмовами, іграми, прибирати після себе посуд або допомагати зробити це дорослим. Овочі, ягоди, фрукти мити перед споживанням, вилучати зіпсовані, недозрілі, забруднені. Після їжі полокати рот. Заохочувати прояви емоційного неприйняття порушень правил. Підтримувати прояви елементарних форм саморегуляції у зіставленні обсягу їжі та стану насиченості, у виборі способу відмови від їжі з різних причин, уникаючи вередування.
Завдяки впровадженню інклюзивного навчання, діти з особливими освітніми потребами мають змогу відвідувати шкільні та дошкільні заклади. Адже, згідно Конституції України, кожна дитина має право на освіту. Інклюзивна освіта доступна для дітей, які мають інтелектуальні порушення, затримку психічного розвитку, порушення зору, слуху та мовлення, порушення функції опорно рухового апарату, розлади спектру аутизму тощо.
Батьки чи опікуни дитини мають право обрати дошкільний заклад, який розташований найближче до місця проживання, без будь-яких дозволів та направлень. Рішення про відвідування ЗДО приймають батьки на основі висновку психолого-медико-педагогічної комісії. Ця консультація є рекомендаційною і спрямована на те, щоб краще вивчити особливості психічного розвитку дитини, її навички, можливості та потреби, соціальний досвід та засвоєння знань.
«ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗДО ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 2 ДО 7 РОКІВ «ДИТИНА»